پلی متیل متاکریلات (PMMA) چیست؟

یک ترکیب شیمیایی است، که به عنوان پلیمر واسط در طرح نگار الکترونی به کار می‌رود. این ماده یکی از سخت‌ترین ومحکم‌ترین پلیمرها باشفافیتی بالاتر از شیشه و سطحی صیقلی وبراق ومقاوم در برابر عوامل جوی است. صفحات پلی متیل متاکریلات مقاومت قابل توجهی در برابر عوامل جوی و پرتو نور خورشید دارند. از خواص اپتیکال و سطح شفاف فوق‌العاده‌ای برخوردارند و در عین حال از نظر استحکام در برابر ضربه از شیشه مقاوم تر هستند. علاوه بر آن درصد جذب رطوبت بسیار کم و مقاومت کششی و الکتریکی خوبی دارند. حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد تولیدات این پلیمر در صنایع اتومبیل سازی، ۳۳ درصد در ساختمان‌سازی و صنایع روشنایی و بقیه در تولید و طراحی CD، اسباب بازی، لوازم التحریر مثل خودکار، تزئینات و ساخت تندیس و صنایع الکتریکی به کار می‌روند ، همچنین به عنوان آکریلیک، اکریلیک شیشه ای یا پلی اتیلن و همچنین نام های تجاری Crylux، Plexiglas، Acrylite، Lucite و Perspex در بین چندین مورد دیگر (نگاه کنید به پایین)، Thermoplastic شفافی است که اغلب مورد استفاده قرار می گیرد در ورق به عنوان یک جایگزین سبک وزن و یا مقاوم در برابر شکست شیشه ای. همان ماده را می توان به عنوان یک رزین ریخته گری، در جوهر و پوشش استفاده کرد و دارای بسیاری از کاربردهای دیگر است.

 

نام محصولتوضیحات
پلی متیل متاکریلات IH830پلی متیل متاکریلات IH830، یک پلی متیل متاکریلات با کاربرد تزریقی می باشد.
پلی متیل متاکریلات CM 205پلی متیل متاکریلات CM-205 یک پلی متیل متاکریلات شفاف گرید تزریقی مقاوم به حرارت می باشد. این گرید علاوه بر مقاومت حرارتی استحکام مکانیکی خوبی نیز دارد. کاربردهای این گرید در پوششهای حفاظتی مانند عینک آفتابی و پوشش ساعت دیجیتال و صنایع خودرو می باشد.
پلی متیل متاکریلات CM 207پلی متیل متاکریلات CM-207 یک پلی متیل متاکریلات شفاف ویسکوزیته متوسط مقاوم به حرارت می باشد. این گرید علاوه بر براقیت بالا مقاومت خوبی در برابر شرایط محیطی نیز دارد. کاربردهای این گرید در قطعات داخلی خودرو، لوازم آرایشی و لوازم خانگی می باشد.
پلی متیل متاکریلات CM 211پلی متیل متاکریلات CM-211 یک پلی متیل متاکریلات شفاف مقاوم به حرارت می باشد. این گرید علاوه بر براقیت بالا و جریان پذیری خوب، مقاومت خوبی نیز در برابر شرایط محیطی دارد. کاربردهای این گرید در ظروف، لوازم آرایشی و لوازم خانگی می باشد.
فارسی