پلی اتیلن وینیل استات (EVA) چیست؟

اتیلن وینیل استات (EVA) کوپلیمر اتیلن و وینیل استات است. این ماده پلیمری است که از نظر نرمی و انعطاف پذیری همانند مواد الاستومر بوده ولی از نظر قابلیت فرآوری مشابه با مواد ترموپلاستیک است. افزایش طول آن در حداکثر تنش ۷۵۰% و نقطه ذوب آن ۹۶ºC می باشد و سه برابر منعطف تر از پلی اتیلن با دانسیته پایین (LDPE) است. EVA در بسیاری از کاربردهای الکتریکی قابل رقابت با مواد لاستیکی و وینیلی می باشد. علاوه بر این به دلیل ویژگی های خود همچون وزن کم، نداشتن بوی زیاد، شکل پذیری در قالب، شفافیت و قیمت پایین تر در مقایسه با لاستیک طبیعی کاربردهای گسترده ای پیدا کرده است.
ویژگی ها:
1 - ممانعت عالی در برابر نفوذ گازها , 2 - چقرمگی در دمای پایین , 3 - مقاومت در برابر شکنندگی , 4 - مقاومت در برابر اشعه فرابنفش , 5 - خواص چسبندگی مذاب بسیار خوب , 6 - شفافیت زیاد , 7 - بدون بو یا دارای بوی کم

 

نام محصولتوضیحات
پلی اتیلن وینیل استات VA910اتیلن وینیل استات VA910 یک کوپلیمر اتیلن و وینیل استات با ٢٨ درصد وینیل استات است. این گرید جهت مصارف چسبهای هات ملت کاربرد دارد.
پلی اتیلن وینیل استات VS 430اتیلن وینیل استات VS430 یک کوپلیمر اتیلن و وینیل استات با ١٩ درصد وینیل استات است که به روش پلیمریزاسیون در فشار بالا تولید شده است. این گرید به دلیل فرایندپذیری خوب جهت مصارف فوم مانند کفش و دمپایی کاربرد دارد.
پلی اتیلن وینیل استات 7350اتیلن وینیل استات 7350M یک کوپلیمر اتیلن و وینیل استات با ١٨ درصد وینیل استات است که به روش پلیمریزاسیون در فشار بالا تولید شده است. این گرید به دلیل فرایندپذیری خوب جهت مصارف فوم مانند کفش و دمپایی کاربرد دارد.
پلی اتیلن وینیل استات VA800اتیلن وینیل استات VA800 یک کوپلیمر اتیلن و وینیل استات با ٢٨ درصد وینیل استات است. این گرید جهت مصارف چسبهای هات ملت و پوشش و صنایع خودرو کاربرد دارد.
پلی اتیلن وینیل استات VA900اتیلن وینیل استات VA900، یک کوپلیمر اتیلن و وینیل استات با ٢٨ درصد وینیل استات می باشد
پلی اتیلن وینیل استات ES18002اتیلن وینیل استات ES18002 یک کوپلیمر اتیلن و وینیل استات با ١٨ درصد وینیل استات است. این گرید به دلیل فرایندپذیری خوب جهت مصارف فوم مانند کفش و دمپایی کاربرد دارد.
پلی اتیلن وینیل استات E180Sاتیلن وینیل استات E180S، یک کوپلیمر اتیلن و وینیل استات با کاربرد تزریقی می باشد
پلی اتیلن وینیل استات E180Fاتیلن وینیل استات E180F یک کوپلیمر اتیلن و وینیل استات با ١٨ درصد وینیل استات است که به روش پلیمریزاسیون در فشار بالا تولید شده است. این گرید به دلیل فرایندپذیری خوب جهت مصارف فوم مانند کفش و دمپایی کاربرد دارد.
پلی اتیلن وینیل استات 1315اتیلن وینیل استات 1315، یک کوپلیمر اتیلن و وینیل استات با ٢٨ درصد وینیل استات می باشد
پلی اتیلن وینیل استات 1316اتیلن وینیل استات 1316 یک کوپلیمر اتیلن و وینیل استات با ١٩ درصد وینیل استات است که به روش پلیمریزاسیون در فشار بالا تولید شده است. این گرید به دلیل فرایندپذیری خوب جهت مصارف فوم مانند کفش و دمپایی کاربرد دارد.
پلی اتیلن وینیل استات 1328اتیلن وینیل استات 1328 یک کوپلیمر اتیلن و وینیل استات با ٢٨ درصد وینیل استات است که به روش پلیمریزاسیون در فشار بالا تولید شده است. این گرید به دلیل فرایندپذیری خوب جهت مصارف فوم مانند کفش و دمپایی کاربرد دارد.
فارسی